Koło Naukowe Studentów Filozofii UPJPII w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na szóste w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Filozofia pod Wawelem".
Gośćmi będą dr Joanna Barcik oraz dr Grzegorz Chrzanowski OP. Spotkanie będzie dotyczyło autentyczności doświadczenia religijnego.
- Joanna Barcik — Filozofka religii, wykładowczyni w Katedrze Filozofii Boga, religii i psychologii religii. Przedmiotem jej zainteresowań jest fenomenologia francuska, filozofia i teologia feministyczna oraz problem Boga po Auschwitz. Autorka m. in. książki “Nienazywalne ma wiele imion. Filozofia religii Henry Dumery’ego”.
- Grzegorz Chrzanowski — dominikanin, do zakonu wstąpił w 1985, święcenia kapłańskie przyjął w 1992. Przez rok pracował jako katecheta i duszpasterz młodzieży w Jarosławiu. Od 1993 w Krakowie — pomagał w duszpasterstwie młodzieży szkół średnich “Przystań”, równocześnie kontynuując podyplomowe studia z filozofii. W latach 1997 — 2000 asystent w Katedrze Filozofii Religii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W 2000 r. został skierowany do Poznania, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję redaktora naczelnego wydawnictwa “W drodze”. W 2003 obronił doktorat z filozofii religii. Rok później został mianowany rektorem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, a w 2006 r. regensem prowincji (odpowiedzialnym za wymiar intelektualny pracy braci). Wykłada na UPJPII w Krakowie i w Kolegium. Napisał książki: “Zbawienie poza Kościołem”. “Filozofia pluralizmu Johna Hicka”, “Polacy o religii. Od myślenia religijnego do filozofii”, (red. wspólnie z J. Barcik). Publikował też w “Znaku”, “W drodze”, “Tygodniku Powszechnym”, “Przeglądzie religioznawczym”, “Charakterach”. W kręgu jego zainteresowań naukowych znajdują się m.in. filozofia Boga, filozofia religii oraz teodycea
- Kraków klasztor OO. Dominikanów w Krakowie, ul. Stolarska 12; Aula
- 19 marca 2025 godz 17.00
Grafika: od organizatora
Prowadzenie portalu filozofuj.eu – finansowanie
Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”.
Skomentuj