Seminarium filozoficzne im. prof. Andrzeja J. Norasa, działające pod egidą Komisji Filozofii i Socjologii PAN (Katowice), zaprasza na spotkanie autorskie z dr. hab. Mirosławem Tylem, prof. UŚ, poświęcone jego najnowszej książce „Charyzma i doktryna. Spór o filozofię chrześcijańską w Polsce (1950–1989)”.
W publikacji prof. Tyl podejmuje wnikliwą analizę sporów o miejsce i znaczenie filozofii chrześcijańskiej w powojennej Polsce, ukazując napięcia między intelektualną niezależnością a doktrynalnym zaangażowaniem w kontekście politycznym i ideowym lat 1950–1989.
Więcej informacji o książce: https://doi.org/10.31261/PN.4216
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych filozofią, historią idei oraz polską myślą humanistyczną XX wieku.
Link do wydarzenia <tutaj>.
- : ul. Bankowa 11, Księgarnia Liber,
- 10 czerwca 2025, godz. 17:15.
Grafika: Wikimedia Commons
Prowadzenie portalu filozofuj.eu – finansowanie
Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”.
Skomentuj