Numer o prawdzie można czytać lub pobrać > tutaj.
Szczególne podziękowania kierujemy do księgarnio-kawiarni FiKa za udostępnienie sali oraz do Stowarzyszenia „Generator Myśli Humanistycznej” za współorganizację debaty.
Podczas spotkania będzie można zakupić drukowaną wersję czasopisma w promocyjnej cenie. Uczestnicy spotkania otrzymają również kupony rabatowe na zamówienie prenumeraty czasopisma.
W dyskusji wezmą udział:
dr hab. Adriana Schetz
Doktor habilitowany, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego. Interesuje się percepcją, działaniem, świadomością i pamięcią. Autorka monografii Biologiczny eksternalizm w teoriach percepcji (2014). Odbyła staże naukowe Ohio State University, University of Glasgow, Central-European University in Budapest. Współpracuje naukowo z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym.
prof. Renata Ziemińska
Profesor nauk humanistycznych, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest założycielką i redaktorką naczelną czasopisma „Analiza i Egzystencja”. Opublikowała książki: Historia sceptycyzmu. W poszukiwaniu spójności (2013), Eksternalizm we współczesnej epistemologii (2002), Epistemologia Rodericka M. Chisholma (1998).
Spotkanie poprowadzi dr Marek Pawłowski.
Koordynatorem spotkania jest Artur Kosecki.
W przygotowaniu spotkania biorą udział: Katarzyna Ciarcińska, Milena Jakubiak, Paweł Kołodziński, Paweł Rozwadowski.
Koordynatorem ogólnopolskim Klubów „Filozofuj!” jest Celina Głogowska.
Zgłosić uczestnictwo w spotkaniu można > tutaj.
Spotkanie podzielone jest na dwie części: najpierw będziemy mogli wysłuchać dyskusji zaproszonych gości – odpowiedzą oni na następujące pytania: co jest istotą / naturą prawdy i czy tak rozumiana prawda jest osiągalna? Jaką rolę odgrywa prawda w kulturze i życiu społecznym? Jakie są główne “grzechy” popełniane przeciw prawdzie i które z nich są najbardziej poważne?; następnie głos zostanie oddany publiczności — każdy z przybyłych będzie mógł zadać pytanie.
Zapraszamy do dyskutowania, słuchania i dzielenia się swoimi przemyśleniami – filozofujmy!
26 października, 17.30księgarnio-kawiarnia FiKa, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Wały Chrobrego 3, Szczecin
Współorganizator
Partner
Patron
Zob. relacje WIDEO ze spotkań Klubów „Filozofuj!” w innych miastach.
Kluby „Filozofuj!” – to nowo tworzone nieformalne grupy współpracowników i sympatyków czasopisma „Filozofuj!”, organizujące w swoich miejscowościach imprezy (np. konferencje, spotkania dyskusyjne lub promocyjne) popularyzujące filozofię pod patronatem Redakcji „Filozofuj!”. Więcej informacji > tutaj.
Zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Skomentuj