OSF‑P to cykl spotkań organizowanych w Warszawie i Lublinie, których zadaniem jest integracja badaczy zajmujących się szeroko pojętym zdrowiem psychicznym i fenomenami granicznymi pod egidą filozoficznego profesjonalizmu.
Jesteśmy również dumni z tego, że nasze spotkania skupiają nie tylko badaczy i naukowców, lecz także wiele środowisk zainteresowanych tematyką psychiatrii oraz bardzo liczne grono tak pacjentów, jak i osób z innych powodów zainteresowanych podejmowaniem dyskusji w proponowanej przez nas tematyce
– mówi zapraszając prezes Fundacji OSF‑P dr Jakub Tercz i dodaje:
VI Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatryczne „Sztuka/the ART” podejmuje tematykę, dzięki której mogliśmy zaprosić do udziału wielu wspaniałych artystów. Tym razem poza licznymi wykładami, debatami, panelami na uczestników czeka także sporo artystycznych wydarzeń towarzyszących.
W czasie konferencji odbędzie się panel dyskusyjny profesorów Zofii Rosińskiej (UW), Jadwigi Mizińskiej (UMCS) i Szymona Wróbla (PAN, Artes Liberales). Wykonana zostanie rzeźba z książek pod kierunkiem utytułowanego artysty Pawła Althamera oraz rozmowa nadająca tym działaniom teoretyczną, refleksyjną ramę, prowadzona przez dr Mirę Marcinów (PAN), która będzie także kustoszem jednej z trzech prezentowanych w czasie konferencji wystaw – swoje prace będą prezentować i omawiać dr Małgorzaty Widomskiej (obraz) oraz dr Michał Bugalskiego (fotografia, UA w Poznaniu). Wykład na temat granic diagnozy psychiatrycznej wygłosi profesor Jacek Wciórka (IPiN), który od początku naszej działalności wspiera obecność humanistów w psychiatrii. O społecznej roli sztuki opowie dr hab. Joanna Hańderek (UJ). Udział zapowiedzieli także etyk prof.Paweł Łuków (UW), filozof psychiatrii dr hab. Andrzej Kapusta (UMCS) i literaturoznawca dr hab. Jarosław Fazan (UJ). Tradycją spotkań są także wyjątkowe pokazy filmowe, czego nie zabraknie i tym razem. Pełen program wydarzenia prezentowany jest na stronie konferencji VI OSF‑P Sztuka / the ART.
Wstęp zarówno na konferencję, jak i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny! Zapraszamy już 27–28 maja do sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Organizatorzy:
Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne
Instytut Filozofii UW
Patroni:
Magazyn „Filozofuj!”
Radio TOK FM
Charaktery
Psychiatra. Pismo dla praktyków
Machina Myśli
Nowa Orgia Myśli
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa, Dobra 56/66)
27–28 maja 2017
Strona internetowa wydarzenia
Wydarzenie na Facebooku
Skomentuj