Kalendarium

Filozofuj z Kalendarium #338

12 marca 1936 r. – w Tarnowie przyszedł na świat ksiądz profesor Michał Kazimierz Heller, teolog, fizyk teoretyczny, filozof przyrody, filozof nauki, popularyzator. Jest autorem wielu książek, takich jak: Wszechświat i Słowo, Wszechświat — maszyna czy myśl? , Nowa fizyka i nowa teologia , Filozofia świata. Ze względu na trwającą II wojnę światową, miał w dzieciństwie niezwykle trudne doświadczenia, w 1944 roku wraz z rodziną został wysiedlony z Lwowa na wschodnią Syberię, następnie przesiedlony w okolice Saratowa. Wróciwszy do Polski, uczył się w liceum w Tarnowie i ukończył Wyższe Seminarium Duchowne. W 1960 roku studiował na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ks. prof. Michał Heller jest laureatem licznych nagród, wyróżnień i odznaczeń (np.: w 2008 otrzymał Nagrodę Templetona, w 2014 został odznaczony Orderem Orła Białego).

Całe kalendarium możesz przejrzeć tutaj.

Numery drukowane można zamówić online > tutaj. Prenumeratę na rok 2024 można zamówić > tutaj.

Dołącz do Załogi F! Pomóż nam tworzyć jedyne w Polsce czasopismo popularyzujące filozofię. Na temat obszarów współpracy można przeczytać tutaj.

Skomentuj

Kliknij, aby skomentować

Wesprzyj „Filozofuj!” finansowo

Jeśli chcesz wesprzeć tę inicjatywę dowolną kwotą (1 zł, 2 zł lub inną), przejdź do zakładki „WSPARCIE” na naszej stronie, klikając poniższy link. Klik: Chcę wesprzeć „Filozofuj!”

Polecamy