Tekst ukazał się w „Filozofuj” 2020 nr 3 (33), s. 53.
> artykuł sponsorowany
Na studiach licencjackich kształcenie obejmuje wszystkie najważniejsze dyscypliny filozoficzne, stanowiące fundament filozoficznego wykształcenia – m.in. historię filozofii, logikę, ontologię, epistemologię, etykę i estetykę. Od drugiego roku student ma do wyboru jedną z trzech specjalności:
a) teoretyczną – (dla zainteresowanych problemami z zakresu ontologii, epistemologii, filozofii przyrody oraz filozofii logiki i matematyki);
b) społeczno-etyczną – (dla zainteresowanych problematyką filozofii społecznej i politycznej oraz etyki);
c) kulturowo-estetyczną – (dla zainteresowanych estetyką, filozofią sztuki, filozofią kultury i krytyką artystyczną).
Studia magisterskie i doktoranckie polegają na pogłębieniu i uszczegółowieniu studiów filozoficznych w wybranych dziedzinach.
Na wszystkich stopniach szczególną uwagę zwracamy na rozwój umiejętności analizy tekstu filozoficznego, krytycznego i twórczego myślenia, budzenia ciekawości i odważnego stawiania pytań. Celowi temu służą takie przedmioty jak praca z tekstem filozoficznym, sztuka dyskusji filozoficznej, konwersatoria czy translatoria.
Bierzemy udział w programach MOST i Erasmus +, które dają możliwość czasowego studiowania na innych uniwersytetach w Polsce i w wielu krajach Unii Europejskiej.
Jesteśmy specjalistami w różnych dyscyplinach filozoficznych, autorami licznych prac naukowych, ale także ludźmi pełnymi pasji i życzliwości dla naszych studentów. Regularnie organizujemy ogólnopolskie i międzynarodowe konferencje naukowe, na które przyjeżdżają filozofowie z całego świata. Naszymi dotychczasowymi gośćmi byli już między innymi Robert Audi, John Horton, Peter Railton, Daniel Russell, Russ Schafer-Landau, Nancy Sherman, Nancy Snow, Philip Stratton-Lake, Linda Trinkaus-Zagzebski. Nasi studenci chętnie angażują się w organizację tych konferencji i biorą w nich aktywny udział.
Uczymy w nowoczesnym budynku, w pięknym mieście z historią. Mamy do dyspozycji wygodne audytoria, sale dydaktyczne, pracownię komputerową i własną bibliotekę. Studia u nas to także możliwość spędzania czasu w jednym z najpiękniejszych miast Europy, które nie tylko kusi swoją malowniczą starówką i bliskością morza, ale jest też jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków zarówno kulturalnych, jak i ekonomicznych w Polsce.
Zapraszamy na studia filozoficzne do Gdańska!
Dane teleadresowe
ul. Jana Bażyńskiego 4, 80–309 Gdańsk58 523 45 15
ifis@ug.edu.pl
ifsid.ug.edu.pl
fb.com/filozofianaug
Film reklamowy Instytutu Filozofii: bit.ly/2RCYHZm
Danzig… Zoppot…