W ramach organizowanego przez redakcję „Filozofuj!” pikniku filozoficznego „Ingarden in the Saxon Garden”, który odbył się 12 września 2020 w Lublinie, prof. Jacek Wojtysiak wygłosił miniwykład na temat postaci Romana Ingardena.
W 2020 r. przypada 50. rocznica śmierci wielkiego polskiego filozofa, Romana Ingardena. Z tej okazji zorganizowaliśmy poświęcone jego postaci wydarzenie plenerowe: rodzinny piknik filozoficzny w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Jednym z punktów programu stał się miniwykład znakomitego znawcy filozofii Ingardena, prof. Jacka Wojtysiaka, członka rady naukowej magazynu „Filozofuj!”.
Jacek Wojtysiak – Profesor filozofii,kierownik Katedry Teorii Poznania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Autor podręczników do filozofii: Pochwała ciekawości, Filozofia i życie oraz właśnie wychodzących Źródeł mądrości. W pracy naukowej tropi dwa słowa: być i dlaczego. Poza tym lubi leniuchować na łonie rodziny, czytać Biblię, słuchać muzyki barokowej i kontemplować przyrodę. Uzależniony od słowa drukowanego i od dyskutowania ze wszystkimi o wszystkim. Hobby: zbieranie czapek z różnych możliwych światów.
Więcej na temat wydarzenia:
Imprezę zorganizowała redakcja magazynu „Filozofuj!”, a sfinansowała Fundacja Orlen.
Dołącz do Załogi F! Pomóż nam tworzyć jedyne w Polsce czasopismo popularyzujące filozofię. Na temat obszarów współpracy można przeczytać tutaj.
RI — (…) czyżby podświadomie i podskórnie również odwieczny problem “być” czy “mieć”?!
Ta fenomenologia jest jak… astrologia, demonologia a może hiperologia?!
Czy KUL to jest dziś umysłowy ul?!
A może…/…/…
Gdyż kiedyś to był mur,
Przeciw komunistycznej propagandzie,
Systemowej nawałnicy opór,
Odpór, zawór — wiedzy oczodół…
Ps. Poprawka: “…nie lubiło…”.
Ad RI i samego wykładu — np. ciekawe, co sam zainteresowany lub nie /wolna wola — wybór/ sądziłby sam, nasz ukochany fenomenolog /filolog?! Archeolog?! Demonolog?!/, ponieważ wielu jego pokroju i pochodzenia/istnienia/dowodzenie nie lubili, gdy roztrzasa się ich hipotezy, tezy, amnezy… Powód?! M.in. rodzący się dopiero co i w powijakach tzw. postmodernizm, wcześniej modernizm: a dziś extermizm…
RI, a tak w ogóle, gdzie teraz jesteś?!
Duch przecie jest żywy, wieczny i nie do pogodzenia!
=-O 😉 🙂 :-! :O 😀 O:-)