Prof. Meissner objaśnia w sposób bardzo klarowny osiągnięcia współczesnej fizyki i historię ich wypracowania. Przywołuje słowa Alberta Einsteina:
Najbardziej niezrozumiałe jest to, że w ogóle cokolwiek daje się zrozumieć.
Tłumaczy, że Einstein w tych słowach wyraził zdumienie istnieniem uniwersalnych praw przyrody, jako faktem – przy głębszym zastanowieniu – zupełnie nieoczywistym. Są one z mozołem odkrywane przez fizykę i inne nauki. Wskazuje także, że wyjaśnienie faktu istnienia tych praw, które rządzą organizacją całego wszechświata, wymyka się metodom badawczym fizyki i wskazuje na istnienie transcendencji.
Wykład trwa ok. 30 min, a ponad godzinę prof. Meissner odpowiada na pytania.
Krzysztof Meissner – fizyk teoretyk, profesor nauk fizycznych z Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w teorii cząstek elementarnych. Był dyrektorem naukowym Instytutu Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana. Pracuje także w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Uczestniczy w badaniach Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.
Niestety nie! KM powtarza banaly, współczesne, podobno niepodwarzalne, dogmaty i nieprawdy/polprawdy współczesnej fizyki, czyli pseudonauki, pseudowiedzy, paranauki! Arystoteles, N. Tesla czy Leonardo da Vinci by się tym załamali…
Tak właśnie wygląda współczesny regres, degrengolada umysłowa i dekadencja naszej wiedzy uniwersyteckiej, dorobku, cywilizacji… W porównaniu z poprzednimi cywilizacjami ziemskim, jakie przeminely, naszymi poprzedniczkami, robi się po prostu wstyd i można zwatpic w cokolwiek, co pochodzi od nas.
I jeszcze to paranoiczne i obłędne, wręcz ślepo diaboliczne podpieranie się podobno wielkim /dogmatykiem!/ Einsteinem, jego śmiesznymi tezami, drobnymi kradzieżami intelektualnymi oraz infantylnymi hipotezami… Przykład?! Choćby kwestia światła i jej podobno nieprzekraczalnej prędkości albo fantasmagoryczne podróże w czasie, tzn. cofanie czasu lub cofanie go. To są bajki niepoparte sensownymi i logicznymi wywodami, dowodami a także zwykłym prostym obliczeniem matematyczno-fizycznym.
Bardziej poważni i proroczy, w swych przewidywaniach i wizjach, koncepcjach, są już bardziej pisarze SF /Ph.K. Dick, B. Aldiss, Arthur C. Clarke etc./.
Źle
Wspaniały wykład. Mądry Człowiek. Przyjemność i zachwyt.