Bohaterka Infinite Storm, Pam Bales, wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. „Infinite Storm” wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Poruszająca historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać.
[z opisu dystrybutora Gutek Film]
Autentyczna historia (rozpowszechniona za sprawą artykułu Ty Gagne opublikowanego w „Reader’s Digest [U.S]” w 2020 roku) zyskuje filmowe ciało, a także wyraża ucieleśnione w filmowej materii skrajne emocje. Czy Pam Bales (w tej kreacji aktorskiej nominowana do Oscara Naomi Watts) dokonuje heroicznego czynu? Tak. Czy Pam Bales żyje w poczuciu bezsilności i tajonej rozpaczy? Tak. Jak zatem zrozumieć ten jawny paradoks, co aż kłuje w oczy? Realista powie: adrenalina, idealista: współczucie. Wiatr w Górach Białych zrywa się nagle i może przekroczyć nawet 300 km/h, zmiatając niepozorną ludzką postać z fasady krajobrazu. Ale istnieją również: wewnętrzny wiatr, wewnętrzny ziąb i wewnętrzna burza śnieżna… może jeszcze straszniejsze?
Harmonogram wyświetleń:
1. KATOWICE | Kino Światowid | 24 maja (wtorek) o godz. 19:00
Rozmowę po filmie poprowadzi dr Mirosław Piróg z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego
Wydarzenie na Facebook’u > tutaj
Bilety > tutaj
2. KRAKÓW | Kino Pod Baranami | 24 maja (wtorek) o godz. 18:00
Spotkanie wokół filmu poprowadzi mgr Anna Piskorska – filmoznawczyni, absolwentka studiów międzywydziałowych (filozofia, religioznawstwo, kulturoznawstwo) i doktorantka w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Prowadzi autorskie kursy na Wydziale Filozoficznym oraz na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wydarzenie na Facebook’u > tutaj
Bilety > tutaj
3. POZNAŃ | Kino Muza | 25 maja (środa) o godz. 20:00
Spotkanie po filmie poprowadzi dr Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, redaktor „Czasu Kultury”.
Wydarzenie na Facebook’u > tutaj
Bilety > tutaj
4. TORUŃ | Kino Centrum (CSW Znaki Czasu) | 25 maja (środa) o godz. 18:00
Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem dr hab. Krzysztofa Abriszewskiego z Instytutu Nauk o Kulturze UMK.
Wydarzenie na Facebook’u > tutaj
Bilety > tutaj
5. WARSZAWA | Kino Muranów |25 maja (środa) o godz. 19:00
Wydarzenie na Facebook’u > tutaj
Bilety > tutaj
6. ŁÓDŹ | Kino Charlie | 26 maja (czwartek) o godz. 18:00
Spotkanie po seansie poprowadzi Katarzyna de Lazari-Radek, polska filozofka i etyczka, absolwentka Filologii Angielskiej i Filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, adiunkt Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Najbardziej znana przez swój wkład w filozofię utylitarystyczną we współpracy z australijskim filozofem Peterem Singerem. Prywatnie zapalona biegaczka i ogrodniczka.
Wydarzenie na Facebook’u > tutaj
Bilety > tutaj
Opracowanie: Anna Maria Piskorska
Skomentuj