Szczególne podziękowania kierujemy do kawiarni Wejściówka za udostępnienie lokalu.
Podczas spotkania będzie można zakupić drukowaną wersję czasopisma w promocyjnej cenie. Uczestnicy spotkania otrzymają również kupony rabatowe na zamówienie prenumeraty czasopisma.
W dyskusji wezmą udział:
Dr Tomasz Kąkol – Adiunkt w Zakładzie Metafizyki, Filozofii Religii i Filozofii Współczesnej Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1996–2006 studiował filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Łączy różne style filozoficzne, najbliższa mu jest filozofia analityczna. Interesuje się ontologią, klasykami filozofii, etyką, biblistyką i koranistyką. Opublikował 8 artykułów w j. angielskim i 33 w j. polskim. Czasem pisuje na blogu, aktywny na facebooku, tamże opublikował w odcinkach swoje wspomnienia.
Prof. Urszula Żegleń – profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1974 była pracownikiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w 1996 rozpoczęła pracę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. w 2007 otrzymała tytuł profesora nauk filozoficznych. Zajmuje się kwestiami filozofii umysłu. Jest współzałożycielką Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego oraz kierownikiem Zakładu Kognitywistyki i Epistemologii w Instytucie Filozofii UMK.
Koordynatorem i prowadzącym spotkanie jest Lena Paracka.
Zgłosić uczestnictwo w spotkaniu można > tutaj.
Spotkanie podzielone jest na dwie części: najpierw będziemy mogli wysłuchać dyskusji zaproszonych gości — odpowiedzą oni na następujące pytania:
- Co decyduje o tym, że jesteśmy tą samą osobą pomimo zmian i upływu czasu?
- Jak powiązana jest tożsamość osobowa z poczuciem tożsamości?
Zapraszamy do dyskutowania, słuchania i dzielenia się swoimi przemyśleniami – filozofujmy!
17 lutego, godz. 19.00
Kawiarnia Wejściówka, Plac Teatralny 1, 87–100 ToruńPartner
Patroni
Zob. relację WIDEO z ostatniego spotkania Klubu „Filozofuj!” w Toruniu i spotkań w innych miastach.
Kluby „Filozofuj!” – to nowo tworzone nieformalne grupy współpracowników i sympatyków czasopisma „Filozofuj!”, organizujące w swoich miejscowościach imprezy (np. konferencje, spotkania dyskusyjne lub promocyjne) popularyzujące filozofię pod patronatem Redakcji „Filozofuj!”. Więcej informacji > tutaj.
Skomentuj