Szczególne podziękowania kierujemy do Kawiarni Fotograficznej, za udostępnienie przestrzeni do wspólnego filozofowania. W dyskusji wezmą udział:
Dr Grażyna Osika – Adiunkt w Katedrze Stosowanych Nauk Społecznych Politechniki Śląskiej. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z pogranicza filozofii i komunikacji społecznej. Do obszaru jej głównych zainteresowań należą takie zagadnienia jak komunikacja interpersonalna, komunikacja medialna, filozofia komunikacji. Najbliższą autorce tradycją teoretyczną jest semiotyka z jej nurtem pragmatyki logicznej. W 2011 roku ukazała się jej książka pt.: Procesy i akty komunikacyjne. Koncepcje klasyczne i współczesne, oraz Bunt i reforma, której jest redaktorem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.
Dr Elżbieta Struzik – doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, pracownik Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zainteresowania naukowe koncentruje na problematyce antropologii filozoficznej, filozofii współczesnej, fenomenologii ciała, filozofii podmiotu. Szczególnym polem zainteresowań teoretycznopoznawczych jest polska myśl filozoficzna drugiej połowy XX wieku. Jest autorką wielu artykułów naukowych publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach i pracach monograficznych o profilu filozoficznym. Jest współredaktorką (wraz z A.L. Zachariaszem) książki Wieczne teraz (2002), poświęconej filozofii recentywistycznej tworzonej przez Józefa Bańkę, monografii Terytorium i peryferia cielesności. Ciało w dyskursie filozoficznym (2010, współredaktor A. Kiepas), redaktorem pracy zbiorowej Tischner – człowiek w horyzoncie nadziei (2016).
Spotkanie poprowadzi: Krzysztof Rakowski
Koordynatorem spotkania jest: Maria Bartkowska
Głosić uczestnictwo spotkaniu można tutaj
Spotkanie podzielone jest na dwie części. Najpierw będziemy mogli wysłuchać dyskusji zaproszonych gości. Odpowiedzą oni na następujące pytania:
- Co decyduje o tym, że jesteśmy tą samą osobą pomimo zmian i upływu czasu?
- Czy w analogiczny sposób możemy mówić o tożsamości wspólnoty i co o niej decyduje?
- Jakie znaczenie dla problematyki odpowiedzialności moralnej ma zagadnienie tożsamości?
Następnie głos zostanie oddany publiczności
Serdecznie zapraszamy do refleksji oraz dyskusji nad zagadnieniem tożsamości osobowej. Filozofujmy!
19 maja, godzina 18. 00 Kawiarnia Fotograficzna, ul. PCK 19, KatowicePartner:
Patron:
Zob. relacje z pierwszego spotkania Klubu “Filozofuj!” w Katowicach
Kluby „Filozofuj!” – to nowo tworzone nieformalne grupy współpracowników i sympatyków czasopisma „Filozofuj!”, organizujące w swoich miejscowościach imprezy (np. konferencje, spotkania dyskusyjne lub promocyjne) popularyzujące filozofię pod patronatem Redakcji „Filozofuj!”. Więcej informacji > tutaj.
Skomentuj