Filozofia to niełatwa dyscyplina. W dodatku niby znana, ale niespecjalnie popularna. Można chyba przyznać, że ma nawet niezbyt dobry PR. To naprawdę ciężki orzech do zgryzienia dla popularyzatora! Ale są pierwsze efekty naszej pracy – pozyskaliśmy świetnych autorów oraz niemałe grono czytelników i wolontariuszy. Dzisiaj nasze wspólne wysiłki zostały docenione przez jurorów ogólnopolskiego konkursu! Wszystkim bardzo dziękujemy! Laureatów poznamy podczas finałowej gali konkursu, która odbędzie się w połowie grudnia w siedzibie resortu nauki. Prosimy o gorące kibicowanie.
Zainteresowanych współpracą przy popularyzacji filozofii zachęcamy do naszego wolontariatu. Szczegóły znajdziecie > tutaj.
Oto informacja, jaką znajdujemy na ten temat w serwisie PAP — Nauka w Polsce:
W tegorocznej – 12. edycji – zainteresowanie konkursem Popularyzator Nauki było rekordowe: zgłosiło się aż 115 kandydatów
W pierwszym etapie głosowania członkowie Kapituły wyłonili piętnastu finalistów – po trzech najlepszych w każdej z konkursowych kategorii: Naukowcy, Animatorzy, Zespoły, Instytucje i Media. W drugim etapie kapituła zdecyduje, którzy finaliści otrzymają tytuł Popularyzatora Nauki i statuetkę tegorocznej edycji Popularyzatora Nauki.
Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali konkursowej, która odbędzie się w połowie grudnia w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zostaną wówczas ogłoszone nazwiska najlepszych popularyzatorów indywidualnych, a także nazwy najlepszych zespołów, instytucji i mediów popularyzujących naukę.
Przede wszystkim jednak jury wskaże laureata nagrody głównej, który otrzyma tytuł Popularyzatora Nauki 2016.
Jak co roku redakcja serwisu PAP — Nauka w Polsce przyzna też pozaregulaminowe wyróżnienie im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.
W skład Kapituły Konkursu wchodzą: prof. Michał Kleiber (przewodniczący) – jeden z inicjatorów konkursu, wieloletni prezes PAN, b. minister nauki i informatyzacji; prof. Magdalena Fikus – popularyzatorka nauki, współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Nauki; Robert Firmhofer – dyrektor Centrum Nauki Kopernik, red Krzysztof Michalski – dziennikarz Polskiego Radia i komentator naukowy, a także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwisu PAP — Nauka w Polsce.
Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagradzane są w nim osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.
Serdeczne gratulacje! Kontynuujcie dzieło, ponieważ to co robicie jest bardzo wartościowe 🙂