Kirgizja jest na końcu. Na końcu świata.
Niewielu ludzi wie, gdzie jest Kirgizja, a jeszcze mniej – czym ona jest. Państwo zupełnie nieznane, w którym czas płynie wolniej.Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków. I tylko dzięki temu, że stały się państwami końca, zachowały one stary, niekoniecznie dobry świat. Pozostały probierzem tego, czym było imperium radzieckie i co po sobie zostawiło – na każdej możliwej płaszczyźnie: politycznej, gospodarczej, religijnej, kulturowej, społecznej.
Realia życia w tej tajemniczej dawnej republice radzieckiej przybliży na spotkaniu autor książki Frunze w meczecie – Cezary Kościelniak, filozof, pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, eseista i felietonista. Spotkanie reportażowo-podróżniczo-filozoficzne poprowadzi red. Natalia Marcinowska z redakcji magazynu „Filozofuj!”.
Chęć wzięcia udziału w wydarzeniu możesz zgłosić > tutaj.
Chcesz, żebyśmy zorganizowali promocję Twojej książki? Skontaktuj się z nami. Umiemy to robić jak nikt inny! Spójrz na nasze debaty > tutaj. Napisz do nas: redakcja@filozofuj.eu.
Biblioteka Manhattan, al. Grunwaldza 82, Gdańsk-Wrzeszcz
Autor:
Dr Cezary Kościelniak – Filozof, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM,
współpracownik magazynów: „Plus Minus” i „Pressje”. Ostatnio opublikował książki Frunze w meczecie (2016) oraz Uniwersytet, rozwój, kultura (2016).
Prowadzący:
Natalia Marcinowska – Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie współpracuje naukowo z Europejskim Centrum Solidarności. Jako członkini redakcji „Filozofuj!” zajmuje się współorganizowaniem debat w Gdańsku. Prywatnie skrzypaczka, miłośniczka gór i dobrych książek.
Skomentuj