W najnowszym numerze „Filozofuj!” (s. 43–46) znajdują się informacje o krajowych ośrodkach akademickich, w których można studiować filozofię. Zachęcamy też do odwiedzenia zakładki „Studia filozoficzne” w naszym serwisie.
Egzamin maturalny z filozofii należy do nieobowiązkowych. Wszyscy maturzyści muszą przystąpić natomiast do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.
Wszyscy też – niezależnie od tego, czy zdają maturę według starych, czy według nowych zasad – muszą przystąpić także do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.
Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 24 maja. Ustna sesja egzaminacyjna zakończy się 27 maja.
Aby uzyskać maturę abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik z egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służyć ma tylko przy rekrutacji na studia.
Skomentuj